aktuality

aktuality

Prestižní mezinárodní ocenění “Preis der deutschen Schallplattenkritik” pro DVD s operním titulem Dove è amore è gelosia a dokumentem Perla baroka

Tisková zpráva / 15. 8. 2013

DVD s filmovým záznamem historické rekonstrukce opery G. Scarlattiho Dove è amore è gelosia (Kde je láska, je i žárlivost) natočené v roce 2011 společně s dokumentem Perla baroka, vydané společností OPUS ARTE, získalo prestižní mezinárodní ocenění “Preis der deutschen Schallplattenkritik”.

Tento výjimečný projekt komické opery G. Scarlattiho uvedený ve světové novodobé premiéře dne 9. září 2011, připravila na unikátní scéně barokního divadla Státního hradu a zámku Český Krumlov s kompletní scénickou a kostýmní výpravou s využitím původní mašinérie a dobových efektů agentura BVA International ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a Nadací barokního divadla.

Giuseppe Scarlatti: Dove è amore è gelosia

Režijní nastudování připravil Ondřej Havelka, jehož dosavadní realizované operní projekty a zkušenosti byly zárukou výrazného pojetí s respektováním všech historických aspektů barokního divadla. Hudebního nastudování se ujal Vojtěch Spurný, který vystudoval AMU (operní režie, dirigování, cembalo) a Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht (cembalo a provozovací praxe staré hudby). Mimo jiné pracoval i v Zámeckém divadle v Drottningholmu. Pro realizaci tohoto projektu byl vytvořen orchestr s názvem “Schwarzenberský dvorní orchestr”, který byl obsazen nejlepšími hudebními specialisty na historické hudební nástroje.

Sólových partů se ujali sólisté Národního divadla v Praze – Kateřina Kněžíková, Lenka Máčiková, Jaroslav Březina a Aleš Briscein.

Filmový záznam opery G. Scarlattiho Dove è amore è gelosia a dokumentu Perla baroka oceněný “Preis der deutschen Schallplattenkritik” vznikl v koprodukci BVA International, České televize, NHK Tokyo a Clasart Clasic.

Režisérem filmového záznamu je Ondřej Havelka, kameramanem Jan Malíř a výtvarnicí kostýmů Jana Zbořilová.

Více informací na www.schallplattenkritik.de

Giuseppe Scarlatti: Dove è amore è gelosia