o nás

o nás
microphone

BVA International poskytuje profesionální služby
v následujících oblastech:

Umíme vše, co potřebujete.

Společnost BVA International již dlouho spolupracuje s Českou televizí, Českým rozhlasem, NHK Tokyo, BBC, ARTE, UNITEL, Bayerischer Rundfunk, ARD, ORF, Denon – Nippon Columbia, JVC Victor, EMI, Dreamlife, Supraphon a dalšími světovými společnostmi.

BVA International je členem International Music Centre (IMZ) se sídlem ve Vídni a pravidelně se zúčastňuje hudebního veletrhu MIDEM v Cannes ve Francii, kde prezentuje své pořady v rámci screeningů Avant Premiere pořádaných IMZ.

BVA International je producentem dokumentárních filmů o věhlasných českých hudebnících, jako jsou skladatelé Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Leoš Janáček, Bohuslav Martinů, dirigent Václav Neumann, drigent Václav Talich, slavné Smetanovo kvarteto. Několik pořadů věnovala BVA Rafaelu Kubelíkovi a natočila vůbec první souhrnný portrét jeho otce, slavného houslového virtuosa Jana Kubelíka. Jedním z posledních filmů je dokument o W.A.Mozartovi a jeho třech pobytech v Praze. Filmy z produkce BVA byly již několikrát oceněny na mezinárodní festlivalu Arts&Film.

camera

BVA rovněž produkoje a spolu-produkuje řadu živých nahrávek významných koncertů a oper, dále audio a audio-vizuálních nahrávek ve studiu i v zajímavých prostorách. Většina pořadů je věnována české hudbě (Dvořák, Smetana, Janáček, Martinů), ale i světovým klasikům v podání význačných českých umělců (např. Václav Neumann, Česká filharmonie, Jiří Bělohlávek, Smetanovo kvarteto, Dagmar Pecková, Pavel Šporcl) i světových interpretů, jako jsou Sir Charles Mackerras, Vladimir Ashkenazy, či London Classical Players. Významnou nahrávkou byl například koncert ke 250. výročí narození W.A.Mozarta 27.1.2006, kdy ve Stavovském divadle vystoupili Česká filharmonie pod taktovkou Manfreda Honecka se sólistkou na klarinet Sharon Kam. Koncert byl vysílán živě v řadě zemí v rámci projektu 24hours Mozart a byl součástí velkého celoročního projektu Mozart Praha 2006, jehož byla BVA koordinátorem.

Z projektů organizovaných BVA je třeba zmínit také Poctu Antonínu Dvořákovi 2004 – cyklus pěti tematických koncertů k uctění 100.výročí úmrtí velkého českého skladatele.

Programy, jejichž licenci k televiznímu vysílání nebo vydání na nosičích je možno zakoupit, jsou uvedeny v Katalogu.

BVA je rovněž tvůrcem několika CD a DVD na zakázku firmy Supraphon a Obecního domu v Praze.